Przydomowe magazyny energii. Więcej możliwości dla prosumentów!
Już od 8 czerwca 2026 r. rusza kolejny nabór w programie „Dofinansowanie przydomowych magazynów energii – Część 1 (KPO)”. Z programu mogą skorzystać prosumenci, którzy zgłosili instalację fotowoltaiczną do przyłączenia do sieci OSD do 31 października 2025 r. Wsparcie ma formę refinansowania kosztów inwestycji już zrealizowanych.
Dzięki dofinansowaniu możesz:
- zwiększyć autokonsumpcję energii z fotowoltaiki,
- obniżyć rachunki za prąd,
- lepiej wykorzystać energię wyprodukowaną przez instalację PV,
- zwiększyć swoją niezależność energetyczną.
Nabór wniosków: 8-19 czerwca 2026 r.
Program stanowi pomost między zakończonym programem Mój Prąd 6.0 a nowym systemem wsparcia magazynów energii finansowanym z Funduszu Modernizacyjnego.
Na wsparcie inwestycji w magazynowanie energii przeznaczono 105 mln zł ze środków KPO.
Więcej informacji: przydomowemagazyny.gov.pl


Dodaj komentarz